O mě

Můj příběh aneb jak to celé začalo.

Jedinečný kus nábytku

Ručně vyráběné stoly z masivu a to bez použití moderních elektrických nástrojů. Pouze pomocí tradičních truhlářských postupů a nástrojů. Mým cílem je nabídnout naprosto jedinečné výrobky a přetrvávající kvalitu. 

Truhlářství Houně

Před mnoha lety jsem domů hledal jídelní stůl, který by odpovídal mým představám. Žádný takový jsem ale nenašel a proto jsem se rozhodl, že jej jednou musím vyrobit sám. Sám mám z osobní podstaty věci jednoduché, robustní a fungující mnohem déle, než nezbytně nutnou dobu. Bylo tak jasné, že to co budu vyrábět musí splňovat i tyto parametry. 

Nic co by připomínalo sériovou výrobu jsem vytvořit nechtěl. Mým záměrem nebylo pořídit si perfektní super přesné stroje a produkovat dokonalé výrobky. Naopak. Ruční opracování dřeva klasickými postupy propůjčují výrobkům jedinečné vlastnosti, které dělají každý výrobek originálem.

Použití starých trámů

To je kapitola sama pro sebe. Očima i dotekem vnímáte čas a víte, že nikdo jiný na světě nemá stejně vypadající kus dřeva.

Jedinečné deformace vzniklé tlakem krovů, stopy po starých tesařských sekyrách či případné stopy po pradávné návštěvě červotoče, to se nedá slovy popsat.

Ostrý start

Pár dnů před mými čtyřicátinami padlo rozhodnutí – teď a nebo nikdy, a začal jsem tak tyto stoly sám vyrábět. Výroba i postupné získávání nových dovedností mě neskutečně baví dodnes. 

Není nad to, když si člověk čas od času na něco přijde sám, zasměje se svým dosavadním pokusům a posune zas o kus dál – jak v životě, tak truhlařině.

Lukáš Hon

Výroba na míru

Stoly se vyrábí zásadně na základě individuální domluvy nároků a požadavků klienta. Jelikož je celý stůl vyrobený ručně, není téměř nic na čem by se nešlo domluvit.