Pokud hledáte výjimečný kus nábytku do své domácnosti, jste na správném místě a je mi ctí, že Vás zaujal můj výrobek či způsob jeho výroby.

Vyrábím ručně stoly z masivu téměř bez použití elektřiny – pouze pomocí tradičních truhlářských postupů a nástrojů. Mým cílem je nabídnout naprosto jedinečné výrobky a přetrvávající kvalitu. 

O MNĚ

Před mnoha lety jsem hledal domů jídelní stůl, který by odpovídal mým představám. Protože jsem však žádný takový nenašel, rozhodl jsem se, že jej jednou sám udělám. Vzhledem k tomu, že mám z podstaty rád věci robustní, jednoduché a fungující déle, než nezbytně dlouhý čas, jsem věděl, že i to, co budu vyrábět, musí splňovat tyto parametry. Nic, co by nakonec připomínalo sériovou výrobu, jsem vytvořit nechtěl, nebylo ani mým záměrem pořídit si perfektní přesné stroje a produkovat dokonalé obrobky. Naopak ruční opracování přináší dle mého názoru jedinečné nedokonalosti, které dělají každý výrobek originálem. No a použití starých trámů? To už je kapitola sama pro sebe – očima i dotekem vnímáte čas a víte, že nikdo jiný na světě nemá stejně vypadající kus dřeva…jedinečné deformace vzniklé tlakem krovů, stopy po tesařských sekyrách či případné památky po dávné návštěvě červotoče – to se nedá ani slovy popsat.

Začal jsem tedy pár dnů před svými čtyřicátinami opravdu takové stoly vyrábět a přitom se učit, jak vůbec na to – což mě až neuvěřitelně baví. Není nad to, když člověk čas od času na něco přijde, zasměje se svým dosavadním pokusům a posune se zase o kus dál – ale toto asi neplatí jen pro učení se truhlařině…

S pozdravem

Lukáš Hon